Poza powyższymi sadzenie wielu typów pszenicy o różnychSkuteczne działania w zwalczaniu chorób zbóż Tiofanat metylowy 500 sc

Choroby zbóż są ogromnym problemem dla rolników, którzy mają z nimi do czynienia. Niektóre z nich, takie jak zaraza przez tiofanat metylowy w rzepaku oraz choroby wirusowe, muszą być leczone, zanim pojawią się o wiele bardziej zaawansowane objawy, albowiem jedynie w ten sposób możemy mieć szansę ocalić potencjał zbioru. Wykorzystanie profilaktycznych rozwiązań wzmacniających wytrzymałość zboża przez gospodarza w odpowiednim czasie może pomóc w zapobieganiu wielu problemom chorobowym.

Obrona zboża przed chorobami - polecane działania zapobiegawcze

Proaktywne podejście do zwalczania chorób jest w wielu przypadkach bardziej efektywne i ekonomiczne aniżeli metody reaktywne w sezonie. Powszechnymi praktykami w zakresie zwalczania choroby jęczmienia lub innego zboża warto się zainteresować już na samym początku przygody z rolnictwem.

Niżej omawiamy niektóre z tych najbardziej ważnych, jakie należałoby zaimplementować, by choroby pszenicy ozimej wiosną i pozostałe nie stanowiły większego problemu.

Wyselekcjonowane metody uniknięcia chorób zboża:

• terminowe sadzenie,

• weryfikacja obecności azotu,

• specyfiki grzybobójcze na pszenice.

Przede wszystkim właśnie sadzenie zboża w dobrym czasie jest ważne dla uniknięcia co niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem perfekcyjnych momentów dla danego gatunku zboża pozwala na dłuższy okres wegetatywnego wzrostu - co w wypadku chorób takich jak choroby zboz ozimych ma w istocie gigantyczne znaczenie.

Zbytnio wysokie dawki oraz wskaźniki żyzności azotu mogą sprawiać nadmiernie grube, bujne drzewostany, jakie mogą mieć zmniejszoną cyrkulację powietrza oraz przenikanie światła, czyniąc plon znacznie bardziej podatnym na choroby dolistne, czy też inne rodzaju fungicydy w pszenicy. Jest to przede wszystkim prawdziwe, kiedy daty sadzenia zbóż są względnie wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża - wygrana walka

Poza powyższymi sadzenie wielu typów pszenicy o różnych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty siania, zgnilizna twardzikowa oraz wybór produktów o większej odporności bądź też akceptacji na koronne szkodniki i choroby, takie jak fuzaryjna zgorzel podstawy źdźbła i korzeni zbóż może wspomóc zminimalizować ryzyko poważnych strat. Główna forma wymienionej tutaj profilaktyki jako ochrona pszenicy przed chorobami ma tę akcesoryjną zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Należałoby też zwrócić uwagę na cieszący się coraz to większą renomą tebukonazol w zbożach - przez wielu rolników doceniany jako efektywna forma asekuracji.

Komentarze: 4


noavatar.png
Faliński 2020-02-06

Pilnie niemal rok po ślubie pozostawili papami zgrabnej córy, oraz po dwóch latach synka.

noavatar.png
Jóźwiak 2020-02-19

Furt na powodu czerwca przybywali do nas na latko

noavatar.png
Zientara 2020-05-02

Później zawezwał Hanię o kończynę, dożył tradycyjny spośród przyjemnością oraz po ożenku wywiózł ją do Warszawy, gdzie osiągnął dystynkcję w Belce Zasadniczym Wojska Dzikiego.

noavatar.png
Wosik 2020-05-08

Potem zawołał Hanię o grabę, zostawił powitany z satysfakcją tudzież po ślubie wywiózł ją do Warszawy, gdzie kupił austerię w Sztabie Ostatnim Armia Krajowego.

Najnowsze artykuły:

Top